Eryaman Dershane

En Yakın Dershane

Eryaman, Dil Devrimi Cad.
285 Sk. No:4, Etimesgut / Ankara

Hemen Ara

0552 578 57 93

E-Posta

info@eryamanortadogulular.com

Dershane Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Blog
Dershane Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? - dershane secimi

Dershane seçerken dikkat edilmesi gerekenler; iyi bir eğitim süreci yolunda mutlaka önem verilmesi gereken detaylar arasındadır. Ülkemizde eğitim sisteminin hemen her aşamasında, geleceğe yön verilmesine sebep olacak sınav sistemi bulunmaktadır. Öğrencilerin gelecekte başarılı olabilmesi ve iyi bir meslek sahibi olabilmesi için, eğitim temelinin sağlam olması gerekecektir.

Özellikle devlet okulunda sınıf mevcudu sebebiyle öğretmenlerin öğrencilerle birebir ilgilenebilmesi imkansızdır. Bu nedenle verimli bir şekilde eğitimini tamamlayamayan öğrencilerin, başarılı olması mümkün olmayacaktır. Ancak doğru bir dershane tercih edildiği takdirde, eğitim sürecinde takviye imkanı bulacak öğrenciler daha başarılı olabileceklerdir.

Dershane Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler? İyi Bir Dershane Nasıl Anlaşılır?

Bir öğrencinin başarılı olabilmesi için gerekli olan ilk şey elbette ki çalışmaya istekli olmasıdır. Bunun yanı sıra aile desteği ve eğitim konusunda diğer takviye yöntemlerinde başarıda payı büyüktür. Dershaneler, okullara nazaran daha çok ilgilenen ve birebir eğitim veren kurumlar olduğundan eğitim sürecinde birçok öğrenci tarafından tercih edilir.

Her ilde ve ilçede adını duyurmuş ya da duyurmamış dershane bulabilmek mümkündür. Ancak seçim konusunda olabildiğince titiz davranmalı ve kapsamlı bir araştırma yapılmalıdır. İşte bu kapsamda sizler için hazırladığımız dershane seçerken dikkat edilmesi gerekenler listesi…

1- Öğretmen Kadrosu Başarılı ve Alanında Uzman Olmalı

İyi dershane nasıl bulunur diyorsanız ilk olarak öğretmen kadrosunu araştırmanız tavsiye edilebilecektir. Deneyimli öğretmen kadrosuna sahip dershaneler elbette ki diğer dershanelere göre daha güven verici olacaktır.

Deneyimli olan öğretmenler çocukların eğitim- öğretim süreçlerine daha hakim olacaktır. Bunun yanında deneyimleri sayesinde öğretme konusuna dair tüm nitelikleri daha iyi taşıyacaklardır. Buda öğrencilerin başarısını arttıracak önemli bir kriter olacaktır.

2- Dershanenin Eğitimi Nasıl Olmalı?

Dershane seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında bir diğeri verilen eğitimin kalitesidir. Baştan sağma ve eksik olarak verilen bir eğitimden, verim alınmasını beklemek imkansızdır. Bu anlamda bir dershanenin ilk olarak eğitiminin nasıl olduğu değerlendirilmelidir. Peki, iyi bir dershane sistemi nasıl olmalı? Dershanenin eğitiminde şu detayların olmasına önem verilmelidir;

  • Bir dershanenin araç ve gereçleri kesinlikle kaliteli ve güvenilir olmalıdır.
  • Sınıf mevcudu yeterli sayıda olmalıdır.
  • İyi bir dershane bireysel eğitim metotlarına, birebir çalışmaya ve diğer özel eğitim çalışmalarına muhakkak yer vermelidir.
  • Dershanede teknolojinin getirdiği tüm yeniliklerden yararlanması gereklidir. Her sınıf teknolojik donanımlarına sahip olmalıdır.
  • Mutlaka öğrencilerin eksikleri tespit edilmeli ve bu eksikliklerin tamamlanması adına eğitim biçimi değiştirilmelidir.
  • Her öğretmen öğrenci koçluğu konusunda bilgi sahibi olmalı ve hatta eğitim almalıdır.
  • İyi bir dershane yalnızca ders odaklı olmamalı, öğrencisini motive edebilmek için sosyal aktivitelerde düzenlemelidir.

3- Dershane Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler : Veli Bilgilendirme Sistemi Olmalı!

Veli bilgilendirme sistemi dershane seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında önemli bir detaydır. Öğrencilerin bazıları gençliğinde verdiği tavırlar sebebiyle dershaneye devam etmiyor.

Bunu bilmeyen velilerin büyük bir kısmı ise sonraki süreçte çocuklarının başarısızlığını dershanelere bağlayabiliyor. Bu kapsamda en iyi dershaneler velileri her adımda aktif bir şekilde bilgilendirmelidir. Çocuklarının devamsızlığı, sınav sonuçları ve katılacağı aktiviteler hakkında bilgiler verilmesi velinin de çocuğu üzerinde yönlendirici olmasına katkıda bulunabilecektir.

4- Dershanenin İyi Bir Rehberlik Servisi Bulunmalı!

Dershane seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında olan rehberlik birimi, ne yazık ki hem ebeveynler hem de öğrenciler tarafından atlanıyor. Bilindiği üzere çocukların geleceğinin sağlam zeminini oluşturan eğitim sürecinde kritik sınavlar bulunmaktadır. Sınavların belirli bir sürede ve tek seferlik olması öğrenciler üzerinde de büyük kaygılar uyandırmaktadır.

Bu kaygıların yatıştırılması ve olası problemlerin önüne geçilebilmesi için, mutlaka ama mutlaka öğrenciler psikolojik destek alınmalıdır. Bu ayrıntıya önem veren ve verimli eğitim sürecini başarılı bir rehberlik servisi ile destekleyen kurumlar daima bir adım önde olmalıdır. Bu detay dershane sistemi nasıl olursa olsun atlanmamalıdır.

5- Dershane Hakkında Geri Bildirimler Atlanmamalı!

Dershane seçerken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde son sırada ise geri bildirimler yer almaktadır. Günümüzde adıyla ün salmış pek çok dershane bulunmaktadır. Ancak ismiyle ün salmış dershanelerin eğitimlerinin kesin ve net ifadelerle iyi olduğunu söylemek mümkün olmayacaktır.

Kurumun unvanı, yetkinliği, kaç yıldır hizmet verdiği bir kenara bırakılarak geri bildirimleri incelenmelidir. Çünkü bir dershane hakkındaki en iyi yorumu, o dershaneyi deneyimlemiş ebeveynler ve öğrenciler yapacaktır.

6- Bonus: Neden Ortadoğulular Tercih Edilmeli?

Ankara Eryaman bölgesinde hizmet veren Ortadoğulular her yönüyle kendisini kanıtlamış olan bir kurumdur. 20 yıllık eğitim tecrübesi bulunan bu kurum alanında uzman öğretmen kadrosuna sahiptir. Öğrencilere birebir ve ek ders imkanı sunan dershanemiz, her alanda öğrencileri destekleyerek başarıya ulaşmaları konusunda yardımcı olabileceklerdir. Haftalık ders ve soru çözüm saatleri bulunan dershanemizde, her öğrencinin eksikleri belirlenerek bu eksiklerin tamamlanabilmesi adına en uygun eğitim yöntemleri belirlenecektir.

Dershane seçerken dikkat edilmesi gerekenler listesindeki her ayrıntıya sahip olan dershanemiz, konumu ve ayrıcalık eğitim yöntemleri sayesinde öğrencileri bir adım öne taşıyabilecektir.

Hemen Paylaşın :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Hemen Fiyat Alın

İletişime Geçin ve Hemen Fiyat Alın.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Şimdi Tam Zamanı

Yetenegini kesfetme zamanı

İNDİRİMLERDEN YARARLANIN