Eryaman Dershane

En Yakın Dershane

Eryaman, Dil Devrimi Cad.
285 Sk. No:4, Etimesgut / Ankara

Hemen Ara

0552 578 57 93

E-Posta

info@eryamanortadogulular.com

Sınav Öğrencileri ve Süreç Yönetimi

Blog
Eryaman Ortadoğulular

Ortaokul öğrencileri yaş itibari ile bir geçiş süreci içindedirler. Genel olarak somut işlem döneminden soyut işlem dönemine geçildiği ve ergenliğe başlangıç olan bu dönemde öğrencilere sunulacak olan içeriklerin uygun şartlarda sunulması önem arz etmektedir. Aksi takdirde öğrencilerin istenilen başarıyı göstermeleri tesadüf olacaktır. Her öğrencinin özel olduğu ve kendi ilgi ve becerilerinin olduğunu bilerek ve bu durumları temele alarak kurs planı hazırlamaktayız.

LGS Stresi ve Kaygısı

Lise giriş sınavında öğrencilerin akademik başarıyı yakalamaları, geleceğe dair planlamaları ve gerekli rehberliğin yapılması için tecrübeli kadromuz ile eğitim vermeye devam etmekteyiz. Unutulmamalıdır ki iyi bir lise iyi bir üniversite demektir, iyi bir üniversite ise iyi bir hayat demektir. Öğrencilerin bu aşamada yaşayacakları heyecan ve stresin azaltılması ve bunların üstesinden gelinmesi için uzman kadromuz öğrencilerimize desteklerini sunacaktır.

Üniversiteye Giriş Sınavı, TYT – AYT Süreci Tavsiyeleri

Üniversiteye geçiş basamağı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı içinse iyi bir hazırlık süreci gerekmektedir. Sınava 2 milyonun üstünde adayın girdiği düşünülürse burada alanında uzman kişilerden profesyonel destek almanın önemi ortaya çıkmaktadır.

Bununla birlikte tıp, hukuk, mühendislik gibi hem özelde hem de kamuda görev yapabilen mesleklerin sıralaması yüksek olup belirli üniversitelerin diplomaları bile öz geçmiş olarak yeterli olmaktadır. Bunun için öğrencilerin bu sınavı ciddiye alarak, aile ve öğretmen desteğini her zaman hissederek, rekabet ortamı içerisinde sınava hazırlanmaları gerekmektedir. Bununla birlikte öğrencilere sunulacak olan materyallerin kalitesi de bir o kadar önemlidir.

Son olarak bu süreçte öğrencilerin psikolojik ve fizyolojik gelişimleri de önem arz etmektedir. Gelişim çağında olan bu yaş grubunun hem psikolojik hem de fizyolojik olarak profesyonel yardım almaları, sınav sürecini rahat bir şekilde atlamalarına ve ilerleyen yaşantılarının şekillenmesine yardımcı olacaktır.

Hemen Paylaşın :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Hemen Fiyat Alın

İletişime Geçin ve Hemen Fiyat Alın.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Şimdi Tam Zamanı

Yetenegini kesfetme zamanı

İNDİRİMLERDEN YARARLANIN